LG, Akıllı Telefon Satışlarındaki Düşüşle Zarar Etmeye Devam Ediyor

İyi haberlerle başlayalım. LG, gerçekte oldukça iyi bir çeyrek geçirdi (cihaz satışlarının gücü üzerine). LG Ev Aletleri ve Hava Çözümü bölümü 2. Çeyrek için 5.23 milyar dolar kazandı. Son birkaç yıldır şirketi takip eden herkes kötü haberin nereden geldiğini tahmin edebilir.

Güney Kore firması için akıllı telefon satışları yıllık bazda %21,3 azaldı. Suçlular beklediğiniz gibi: Çinli üreticilerin agresif kesilmesinin yanı sıra akıllı telefon pazarında da genel olarak yavaşlıyor. Huawei, dış faktörlerin bir araya gelmesine rağmen satışlarda büyük bir artışla paketi ön cepheye götürüyor gibi görünüyor.

Akıllı telefon birimi, önceki çeyreğe göre satışlarda% 6.8’lik bir artışa rağmen, 268.4 milyon dolarlık işletme zararı gördü. LG, uzun vadeli maliyetlerin düşürülmesi için yeni modellerde pazarlamanın artmasını ve Nisan ayının Seul’den Vietnam’a taşınmasını önemsemektedir.

Buna rağmen şirket, üçüncü çeyrekte akıllı telefon satışları konusunda hala yükseliş olduğunu söylüyor. Bir kazanç bülteninde, “Rekabetçi kitlesel akıllı telefonların tanıtılması ve 5G ürünlerine yönelik artan talebin üçüncü çeyrekte performansın artmasına katkıda bulunması bekleniyor” diye yazıyor.

LG, elbette, V50 ThinQ ile 5G el cihazı piyasaya süren ilk şirketler arasında yer alıyor. Yeni nesil kablosuz teknolojisinin durgun küresel akıllı telefon satışlarını artırması bekleniyor, ancak bunun çoğu taşıyıcıların piyasaya sürülme hızına bağlı. Mücadele kategorisi için kendi başına 5G’nin hızlı veya daha uzun vadeli bir çözüm olması pek mümkün görünmüyor.

Kaynak

https://techcrunch.com/2019/07/30/lgs-smartphone-sales-dropped-another-21/

Yazar: Enes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir