Facebook Gruplarına Yeni Gizlilik Simgeleri Geliyor

Facebook, kullanıcıları tarafından hala aktif olarak kullanılan gruplar ‘özelliğini’ geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellik ile birlikte artık grupların gizlilik seçenekleri simgelerle de kullanıcılara gösterilecek.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan “Gruplar” yenileniyor. Facebook’un üzerinde çalıştığı özelliklerle birlikte göre gruplara hem yeni simgeler geliyor hem de yeni yönetici seçenekleri ekleniyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni özelliğin hizmete girmesiyle kullanıcılar, bir gruba girmek istedikleri zaman bu grubun sahip olduğu gizlilik özelliklerini görsel bir şekilde rahatça anlayabilecekler.

Facebook’a eklenecek simgeler şöyle görünecek:

Bu simgelere göre yöneticiler, gruplarının gizlilik seçenekleri basit bir şekilde belirleyecekler. Örneğin bir yönetici sahip olduğu grubun ayarlarını “Herkese açık ve görülebilir” yaptığı zaman grup herkes tarafından bulunabilecek ya da “Özel ve gizli” olarak ayarladığı zaman gruba erişim sadece üyeler tarafından sağlanacak.

Facebook’un üzerinde çalıştığı bu özellik kullanıcılar açısından olduğu kadar yöneticiler açısından da büyük bir kolaylık sağlayacak. Grupların gizlilik ve güvenlik ayarlarını anlamakta zorlanan yöneticiler, bu özellikle birlikte ayarlara görsel olarak hakim olabilecekler. Tüm bunlara ek olarak bundan sonra yapılacak olan paylaşımlar da Facebook’un yapay zeka algoritmaları tarafından filtrelenecek.

Özelliklerin kullanıma ne zaman sunulacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Kaynak

https://www.webtekno.com/facebook-gruplarina-yeni-gizlilik-simgeleri-geliyor-h74344.html

Yazar: Enes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir